سقف متحرک روف گاردن

سقف های متحرک امروزه در مکان های زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرند. یکی از مهم ترین کاربردهای سقف های متحرک و همچنین سقف های ثابت، اجرای آن در فضای باز روف گاردن است. پوشش سقف های متحرک روف گاردن در انواع مختلفی از جمله پارچه ای، آلومینیومی، شیشه ای و پلی کربنات تولید می‌شوند. در این مقاله اطلاعات جامعی درباره سقف متحرک روف گاردن گردآوری شده است. 

در ادامه به معرفی انواع سقف های تاشو جمع شونده برای روف گاردن و همچنین اجزای تشکیل دهنده و مشخصات فنی سقف متحرک روف گاردن خواهیم پرداخت. علاوه بر آن مزایا و موارد مهم اجرای سقف متحرک روف گاردن و همچنین نحوه خرید و سفارش سقف های روف گاردن و قیمت سقف متحرک روف گاردن و نحوه محاسبه هزینه ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

محتوا پنهان

روف گاردن چیست؟

این سوال که روف گاردن چیست؟ از سوی بسیاری از افراد که با آن روبرو می شوند، مطرح می گردد. روف گاردن فضای سبزی است که روی پشت بام قرار طراحی و ساخته می شود. به نقل از ویکی پدیا روف گاردن باغی است که در پشت بام ساختمان قرار دارد. علاوه بر زیبایی و ارزش افزوده، در صورت ایجاد فضای سبز طبیعی در مقیاس بزرگ حتی ممکن است مزایای زیست محیطی داشته باشد.

این فضا برای گذراندن اوقات فراغت، دورهمی و لذت بردن از فضای سبز طراحی می‌شود. کشت گل و گیاه در روف گاردن ها بر روی بستری مصنوعی انجام می‌شود. روف گاردن می‌تواند به چند گلدان ساده محدود گردد.

با این حال روف گاردن های پرطرفدار فضای سبزی همانند باغ دارند. سبک طراحی این فضای سبز تحت تاثیر عوامل مختلفی چون سازه ساختمان و شرایط جوی محل سکونت است. روش های مختلفی برای اجرای روف گاردن وجود دارند.

از جمله روف گاردن متمرکز، روف گاردن پرتابل و روف گاردن گسترده که نصب سقف های متحرک و حتی اجرای آلاچیق های چوبی و حتی مدرن برای روف گاردن ها بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

بیشتر بدانید: سقف متحرک پرگولا

سقف متحرک روف گاردن با محفظه شیشه ای

چرا اجرای سقف های متحرک و ثابت برای روف گاردن ها امری ضروری است؟

امروزه در بسیاری از ساختمان ها می‌توانید شاهد طراحی روف گاردن های زیبا و بی نظیری باشید. این فضای زیبا بدون داشتن یک سقف متحرک یا ثابت عملا بدون استفاده است. چراکه به دلیل تابش آفتاب یا تغییرات جوی امکان استفاده از آن وجود ندارد. به همین دلیل ضرورت اجرای سقف مناسب ثابت یا متحرک کاملا مشهود است.

سقف متحرک برای روف گاردن نصب کنیم یا سقف ثابت؟ کدام بهتر است؟

انتخاب بین سقف ثابت و سقف متحرک برای روف گاردن بستگی به موارد خاص مانند نوع گیاهان، محدودیت‌های فضایی، و نیازهای شخصی دارد. اما برخی نکات می‌توانند در این مورد کمک کنند:

 • نوع گیاهان: اگر شما قصد دارید گیاهان بزرگ و سنگین را در روف گاردن کشت کنید، ممکن است سقف متحرک مناسب‌تر باشد. اما اگر گیاهان کوچکتر و سبک‌تری را می‌خواهید کشت کنید، سقف ثابت ممکن است گزینه بهتری باشد.
 • محدودیت‌های فضای روفگاردن: اگر فضای موجود بر روی سقف محدود است، سقف متحرک ممکن است گزینه بهتری باشد.
 • نیازهای شخصی: اگر قصد دارید از روف گاردن برای مواردی مانند کاشت گیاهان و تولید محصولات ممکن است سقف متحرک گزینه بهتری باشد.

سقف متحرک برقی روف گاردن (کرج – گلشهر)

طراحی سقف روف گاردن به چه صورت است؟

طراحی سقف روف گاردن به چند روش مختلف صورت می‌گیرد. تصمیم گیری برای انتخاب نوع طراحی بر اساس نیاز متقاضی و شرایط جوی انجام می‌شود. در ادامه به معرفی چند نمونه معروف و رایج طرح های سقف روف گاردن خواهیم پرداخت.

سقف روف گاردن کرکره ای ثابت

این سازه ها از پره های کرکره ای ساخته شده‌اند و کاملا ثابت و بدون حرکت هستند. این سقف ها قابلیت ایجاد سایه ای خنک و مطبوع برای فضای آزاد روف گاردن ها را دارند. با این حال عملکرد آن ها در برابر نور آفتاب و تغییرات جوی به صورت صد در صدی نخواهد بود. سقف متحرک روف گاردن کرکره ای ثابت می‌تواند از متریال زیر ساخته شود:

 • چوب
 • فلز
 • آلومینیوم

سقف متحرک پارچه ای روف گاردن

سقف متحرک روف گاردن لوور چرخشی

این سازه ها نیز دارای پره هایی مستحکم هستند با این تفاوت که در این نمونه سقف، پره ها ثابت نبوده و حالت چرخشی دارند. حرکت دادن پره ها به دو صورت برقی یا دستی قابل انجام است. این سقف ها محیط روف گاردن را از آب باران و حتی تابش آفتاب در امان نگه می‌دارند. برخی از مدل های این سازه از سقف مشبکی تولید شده‌اند. جنس این نمونه سقف ها، آلومینیومی است.

سقف متحرک روف گاردن ساخته شده از دیواره های چهار طرفه

این نوع سازه ها از چهار جهت مخالف کاملا باز هستند. چهار طرف این سقف ها را می‌توان با شیشه یا مواد دیگری پوشش داد. به منظور بهبود عملکرد تهویه برای اجرا و نصب این سقف ها فقط از ستون استفاده می‌شود.

اجزای تشکیل دهنده و مشخصات فنی سقف متحرک روف گاردن

سقف های متحرک روف گاردن از اجزای مختلفی ساخته شده‌اند. کیفیت و نوع اجزا تاثیر مستقیمی بر عملکرد سازه دارند. در ادامه به بررسی قطعات، اجزای تشکیل دهنده و مشخصات فنی سقف متحرک روف گاردن می‌پردازیم.

سازه سقف های متحرک روف گاردن

سازه ها بدنه و اسکلت اصلی هر نوع سقف متحرکی هستند. سازه ها می‌توانند از جنس آلومینیوم، فولاد و آهن باشند. بهترین نوع سازه برای سقف متحرک روفگاردن سبک آلومینیومی است؛ چرا که این سازه ها در برابر تابش مستقیم آفتاب به راحتی آسیب نمی‌بینند.

پوشش سقف روف گاردن

پوشش سقف متحرک از اجزای اصلی سازه به حساب می‌آید. پوشش ها نیز در گروه های متفاوتی دسته بندی می‌شوند. انتخاب نوع پوشش بر اساس نوع کاربری و شرایط جوی محل سکونت صورت می‌گیرد. با این حال پوشش های پلی کربنات به عنوان یکی از بهترین پوشش ها برای سقف روف گاردن شناخته می‌شوند.

ریموت و رسیور

حرکت سقف های متحرک روف گاردن توسط رسیور و ریموت، کنترل می‌شود. به این صورت که ریموت پیام ها را به رسیور منتقل می‌کند و رسیور به این پیام ها از طریق باز و بسته کردن سقف پاسخ می‌دهد. به دلیل تاثیر این دو بخش در عملکرد اصلی سقف، کیفیت آن ها بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد.

موتور سقف متحرک روف گاردن

موتورها در سقف های متحرک برقی یافت می‌شوند. هر سقف بر اساس اندازه خود از یک یا چندین موتور ساخته می‌شود. معمولا از موتورهای توبولار برای ساخت سقف متحرک روف گاردن استفاده می‌گردد.

 

آیا تنظیمات خاصی برای نصب سقف متحرک روف گاردن لازم است؟

برای نصب سقف متحرک روف گاردن، چندین تنظیمات مهم وجود دارد که باید در نظر گرفته شود، قبل از خواندن این عوامل و نکات گفته شده؛ خواندن مطلب نصب سقف متحرک خالی از لطف نیست.

 1. اندازه سقف: اندازه روف گاردن باید بر اساس اندازه محیط مورد نظر تعیین شود. این امر باید به گونه ای باشد که امکان استفاده از فضا را برای بازی و سرگرمی فراهم کند.
 2. نوع سقف: انتخاب نوع سقف بستگی به نوع بازی و سرگرمی دارد که می خواهید انجام دهید. برخی از سقف‌ها از موادی مانند چوب، شیشه، فلز یا پارچه تهیه می‌شوند و انتخاب مناسب نوع سقف بر اساس این مواد می‌تواند تاثیر زیادی بر ظاهر سقف داشته باشد.
 3. مواد استفاده شده در ساخت سقف: موادی که برای ساخت سقف استفاده می‌شود باید بتواند به شرایط محیطی محل نصب سقف مقاوم باشد. موادی مانند چوب و پلی کربنات می‌توانند به باران، گرما و سرما مقاومت بیشتری داشته باشند و عمر بلندتری برای سقف فراهم می‌کنند.
 4. نیاز به سیستم برقی: برخی از سقف‌ها زمان باز و بسته شدن یا در برخی مواقع خاص نیاز به سیستم برقی دارند. این نیاز باید در زمان طراحی و نصب سقف در نظر گرفته شود.

چه تاسیساتی برای ایمنی  بر روی سقف متحرک روف گاردن نصب می‌شود؟

 

برای ایمنی در روف گاردن، دستگاه‌های اطفاء حریق نصب می‌شوند. آن‌ها می‌توانند حریق‌های کوچک را کنترل کنند و به جلوگیری از آسیب بیشتر به ساختمان و روف گاردن کمک کنند. مورد دوم مربوط به تجهیزات ایمنی الکتریکی است. این تجهیزات؛ شامل سیستم‌های ایمنی الکتریکی مانند آلارم‌های حریق و سیستم‌های ایمنی دیگر می‌باشند. همچنین می‌توانند به جلوگیری از حریق‌ها و آسیب‌های دیگر به ساختمان و روف گاردن کمک کنند.

مورد سوم مربوط به مسیرهای خروجی اضطراری است. این مسیرها برای خروج در صورت بروز آتش سوزی یا وضعیت‌های مشابه استفاده می‌شوند. این مسیرها باید به گونه‌ای طراحی شوند که در صورت حریق یا وضعیت اضطراری، افراد بتوانند به آن‌ها دسترسی پیدا کنند.

این تاسیسات برای جلوگیری از نفوذ آب به داخل ساختمان نصب می‌شوند. آب‌بندی دیواره‌ها می‌تواند به جلوگیری از آسیب به ساختمان و روف گاردن کمک کند.

مزایا و موارد مهم اجرای سقف متحرک روف گاردن

شاید این سوال ذهن شما را درگیر کرده است که چرا سقف متحرک روف گاردن روز به روز طرفداران بیشتری پیدا می‌کند؟ پاسخ مشخص است. مزایای بیشمار و بی نظیر این سازه ها به محبوبیت هر چه بیشتر آن ها منجر شده است. از جمله مزایای سقف متحرک روف گاردن می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • استفاده بهینه از محیط روف گاردن
 • ایجاد سایه ای مطبوع
 • حفاظت و نگهداری از مبلمان و وسایل موجود در روف گاردن ها
 • حفاظت از کفپوش های محیط روف گاردن
 • نگهداری مناسب از گیاهان کاشته شده در روف گاردن
 • بهبود عملکرد تهویه
 • مقاومت در برابر تابش و اشعه آفتاب
 • مقاومت در برابر وزش باد و ریزش باران
 • باز و بسته کردن آسان سقف
 • افزایش زیبایی و جذابیت محیط روف گاردن

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

انواع سقف های متحرک جمع شونده برای روف گاردن

همان طور که قبلا اشاره شد پوشش یکی از اجزای مهم سقف متحرک است. سقف های روف گاردن بر اساس نوع پوشش در گروه های مختلفی قرار می‌گیرند. هر یک از این پوشش ها مشخصات مخصوص به خود را دارد. انواع سقف های متحرک جمع شونده برای روف گاردن بر اساس نوع پوشش به شرح زیر است:

 • سقف پارچه ای
 • سقف شیشه ای
 • سقف پلی کربنات

سقف روف گاردن پارچه ای

سقف های متحرک روف گاردن با پوشش پارچه ای، انواع مختلفی دارند. جنس پوشش پارچه این سازه ها با یکدیگر متفاوت است. سقف های روف گاردن از پارچه هایی مقاوم تولید می‌‌شوند. دقت داشته باشید که نوع پارچه انتخابی باید در برابر نور آفتاب مقاوم باشد و رنگ خود را از دست ندهد. سقف های پارچه ای روف گاردن تنها به صورت متحرک عرضه می‌شود. سقف های متحرک پارچه ای به علت زیبایی، دوام بالا و قابلیت نورپردازی، طرفداران زیادی دارد.

سقف های متحرک پارچه ای روف گاردن در دو مدل دستی و برقی اجرا می‌شوند که مدل برقی همراه با ریموت و موتور هستند و هزینه نصب بالاتری دارند. علاوه بر این سقف متحرک اتوماتیک برقی پارچه ای برای طول عمر بیشتر مستلزم مراقبت بیشتر نیز می‌باشد.

سقف روف گاردن شیشه ای

سقف روف گاردن شیشه ای نیز در دو مدل مات و شفاف تولید می‌شود. بدیهی است که در نوع شفاف شیشه ای نور آفتاب به راحتی به فضای روف گاردن منتقل می‌شود. به عبارت دیگر این سقف ها سایه ای برایتان ایجاد نمی‌کنند. با این حال به دلیل زیبایی و جذابیت زیاد طرفداران بیشماری دارند. این سقف ها همچنین طول عمر بالایی دارند، اما نسبت به مدل های دیگر گران تر هستند.

اطلاعات بیشتر در مورد »» سقف متحرک شیشه ای

سقف روف گاردن پلی کربنات

پوشش های پلی کربنات به دلیل مقاومت بی نظیر خود محبوبیت زیادی یافته‌اند. این سازه ها در برابر نور آفتاب رنگ خود را از دست نمی‌دهند. علاوه بر آن در برابر تغییرات جوی و اختلاف دمایی مقاومت قابل توجهی دارند. طول عمر سقف روف گاردن پلی کربنات زیاد است، اما به اندازه سقف های شیشه ای نیست. از سویی دیگر قیمت پوشش های پلی کربنات نسبت به مدل شیشه ای بسیار مقرون به صرفه است.

اطلاعات بیشتر:

سقف متحرک پلی کربنات

 

سقف ثابت چوبی روف گاردن

سقف های روف گاردن را می‌توان از پوشش های چوبی ساخت. در طراحی سازه های روف گاردن از متریال مختلفی از جمله سنگ و ترموود استفاده می‌شود. چوب نیز به عنوان مکمل می‌تواند در کنار سایر متریال قرار بگیرد. نوع چوب سقف روف گاردن می‌تواند جنس های متفاوتی داشته باشد.

نیاز به راهنمایی بیشتر دارید؟ جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

چه عواملی دوام سقف متحرک روف گاردن را بالا می‌برد؟

شما عزیزان می‌توانید برای کسب اطلاعات دقیق در مورد عمر سقف متحرک روف گاردن، با شرکتی که از آن، محصول را تهیه کرده‌اید، مشورت کنید. اما به طور کلی برخی عوامل که می‌توانند عمر این نوع سقف ها را تحت تاثیر قرار دهند اشاره کنیم.

 

 • نوع ماده اولیه: سقف متحرک روف گاردن اغلب از موادی تهیه می شود که مقاومت بسیار زیادی در برابر عوامل طبیعی مانند باران، گرما و سرما دارند. این مواد می توانند عمر سقف را افزایش دهند.
 • نگهداری مناسب: برای حفظ عمر بلند سقف متحرک، اهمیت نگهداری مناسب را نیز دارد. این نگهداری می تواند شامل تمیز کردن سقف از آلودگی و پوسیدگی، بررسی‌های دوره ای برای تشخیص هرگونه خرابی یا آسیب دیدگی و اصلاحات لازم است.
 • شرایط محیطی: سقف متحرک روف گاردن به شرایط محیطی حساس است. بنابراین، شرایط و آب و هوایی محل نصب این سقف‌ها می تواند تاثیر زیادی بر عمر آنها داشته باشد.

نحوه خرید و سفارش سقف های روف گاردن

برای خرید سقف روف گاردن ابتدا باید نوع سازه را انتخاب کنید. در انتخاب سازه می‌توانید از کارشناسان با تجربه آلکاروف مشورت بگیرید. هر مدل سقف برای منطقه جغرافیایی خاصی طراحی شده است. برای مثال استفاده از سقف چوبی در محیط های مرطوب توصیه نمی‌شود. برای خرید و سفارش سقف های روف گاردن می‌توانید از طریق راه های ارتباطی با کارشناسان آلکاروف تماس حاصل نمایید تا علاوه بر دریافت راهنمایی در انتخاب سازه خرید خود را به صورت مستقیم به انجام برسانید.

قیمت سقف متحرک روف گاردن و نحوه محاسبه هزینه ها

قیمت یکی از نکات مهم در خرید سقف متحرک روف گاردن است. قیمت سقف چگونه محاسبه می‌شود؟ برای محاسبه دقیق قیمت فاکتورهای زیادی را باید مورد بررسی قرار داد. بر اساس این فاکتورها می‌توان قیمت تمام شده سازه را اعلام نمود. از جمله عوامل موثر بر قیمت سقف متحرک روف گاردن می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • ابعاد سقف
 • نوع پوشش
 • جنس سازه
 • برقی بودن یا دستی بودن سقف
 • محل اجرای سقف
 • قیمت روز و نوسانات بازار
 • کیفیت یراق آلات و قطعات مختلف سقف

جهت استعلام قیمت و تعرفه ها:

 

اگر منزل یا ویلای شخصی شما دارای استخر می‌باشد و شما مایل به انتخاب و اجرای سقف متحرک با قیمت مناسب هستید  وارد لینک زیر شوید:

سقف متحرک استخر ارزان

از کجا سقف متحرک روف گاردن سفارش دهیم؟

سقف متحرک روف گاردن را می‌توان از مراکز مختلف تولیدکننده تهیه نمود. اگر در استان البرز زندگی می‌کنید، می‌توانید از طریق شرکت معتبر آلکاروف خرید مستقیم و ارزان قیمتی را تجربه نمایید. آلکاروف یکی از بهترین شرکت های سقف متحرک در کرج است. این شرکت برای انواع سازه های خود گارانتی در نظر گرفته است. از دیگر مزایای خرید از آلکاروف می‌توان به دریافت مشاوره رایگان اشاره نمود. از آنجایی که در انتخاب سقف باید نکات مختلف از جمله شرایط اقلیمی را در نظر گرفت، کارشناسان خبره آلکاروف می‌توانند در انتخاب نوع سقف کمک زیادی به شما کنند.

کلام آخر

در این مقاله به معرفی سقف متحرک روف گاردن و انواع آن پرداختیم. امروزه استفاده از سقف در روف گاردن ها به شدت افزایش پیدا کرده است. اگر شما هم دوست دارید روف گاردن خود را مسقف کنید، می‌توانید از سقف های مدرن ثابت و متحرک شرکت آلکاروف استفاده نمایید. برای خرید سازه ها و استعلام قیمت کافی است از طریق راه های ارتباطی درج شده در سایت با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

_ مشاهده نمونه کارها و پروژه های انجام شده توسط آلکاروف _

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *