عکس سقف متحرک اتوماتیک

سقف متحرک اتوماتیک سازه مدرنی است که روز به روز طرفداران بیشتری پیدا می‌کند. سقف متحرک برقی توسط نیروی برق باز و بسته می‌شود. در صورتی که با سقف متحرک برقی آشنایی ندارید، حتما تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید. در ادامه با انواع مدل های سقف متحرک اتوماتیک و اجزای تشکیل دهنده سقف های متحرک برقی آشنا خواهید شد. علاوه بر آن در ادامه به بررسی نحوه عملکرد سقف متحرک اتوماتیک، کاربرد و مکان های مورد استفاده از سقف های جمع شونده برقی اتوماتیک می‌پردازیم. اگر در مورد قیمت خرید و مزایای سقف های متحرک اتوماتیک اطلاعاتی ندارید؛ پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را با دقت تا انتها مطالعه فرمایید.

محتوا پنهان

سقف متحرک اتوماتیک چیست؟

 ‌استفاده حداکثری از فضای باز ساختمان ها، دیگر غیرممکن نیست. همان طور که می‌دانید بخش های زیادی از فضاهای مسکونی، اداری و حتی تجاری غیر قابل استفاده هستند. این امر در شرایط بحرانی و نامساعد جوی به وضوح به چشم می‌خورد. به طور مثال فرض کنید بخش وسیعی از فضای یک رستوران شامل فضای باز می‌شود. بدیهی است که در آب و هوای سرد و بارانی عملا استفاده از این فضا ممکن نخواهد بود.

 سقف متحرک اتوماتیک برای رفع این دغدغه و مشکل، انتخاب مناسبی است. سقف متحرک سازه ای است که امکان باز و بسته شدن دارد. این سازه ها ثابت نیستند و به دلیل باز و بسته شدن، امکان استفاده از فضای باز را در شرایط جوی مختلف؛ مقدور می‌سازند. در سقف های متحرک جمع شونده امکان نصب سنسور باد و باران سقف متحرک وجود دارد که باعث می‌شود سقف ها بر اثر وزش باد شدید یا بارش باران به صورت خودکار  بسته شود.

انواع مدل های سقف متحرک اتوماتیک

سقف متحرک اتوماتیک در مدل ها و انواع مختلفی تولید شده است که در جنس و ظاهر با یکدیگر تفاوت دارند. این تفاوت حتی در قیمت سازه ها نیز مشهود است. قبل از اقدام به خرید سازه بهتر است با انواع مدل های سقف متحرک اتوماتیک آشنا شوید. در این صورت قادر خواهید بود انتخابی مناسب و شایسته ای  را تجربه کنید.

 

سقف متحرک اتوماتیک با پوشش شیشه ای

یکی از انواع مهم سازه های جمع شونده اتوماتیک سقف متحرک با پوشش شیشه ای است. زیبایی خیره کننده سقف های شیشه ای آن ها را به یکی از پرفروش ترین انواع سازه متحرک تبدیل کرده است. این سقف ها در فضاهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. این سازه ها برای فضاهایی چون گلخانه که به نور و تهویه نیاز دارند بهترین انتخاب به حساب می‌آیند. امکان تماشای آسمان و فضای بیرونی از طریق پوشش های شیشه ای کاملا مقدور است. به عبارت دیگر این پوشش ها دید را محدود نخواهند کرد. با این حال مانع از ورود آب و برف به محیط مورد نظر می‌شوند.

این سیستم ها در برابر رطوبت و هوا عایق مستحکمی به شمار می‌روند. به همین علت در نقاط مختلف ایران قابلیت استفاده را دارند. زیبایی پوشش های شیشه ای را با نصب سیستم نورپردازی مناسب می‌توان چندین درجه افزایش داد. بهتر است برای نورپردازی این پوشش ها از سیستم خطی استفاده کرد. در این سیستم می‌توان رنگ و شدت نور را با استفاده از تلفن همراه تنظیم نمود. قیمت سقف متحرک اتوماتیک شیشه ای بر اساس نوع شیشه تعیین می‌شود. اما به طور کلی می‌توان گفت سقف متحرک شیشه ای از جمله گران ترین سازه های متحرک است.

سقف اتوماتیک متحرک برقی پارچه ای

سقف متحرک ریموت دار پارچه ای یکی دیگر از انواع سقف های جمع شونده است. سازه های پارچه ای به عنوان ساده ترین سقف های جمع شونده شناخته می‌شوند. این سقف ها ارزان ترین سازه های متحرک هستند. اگر بودجه زیادی ندارید، می‌توانید به خرید این سازه ها اقدام فرمایید. جنس پارچه این سازه با توجه به مدل سازه و شرایط آب و هوایی تعیین می‌شود.

عکس سقف پارچه ای اتوماتیک ریموت دار برقی

 برای مثال پارچه برزنت به شدت در برابر آب مقاوم است. پارچه های کتانی یکی از ارزان ترین متریال برای ساخت سقف های اتوماتیک به شمار می‌روند. پارچه های پی وی سی کاربرد زیادی دارند و استقامت و استحکام آن ها قابل ستایش است. به طور کلی برای انتخاب نوع سقف اتوماتیک متحرک برقی پارچه ای ویژگی هر یک از مدل ها را بررسی نمایید.

سقف متحرک اتوماتیک فلزی (آلومینیومی)

سقف متحرک آلومینیومی از جمله بهترین نوع سازه های جهت ساخت اسکلت سقف های متحرک است. از دلایل محبوبیت سازه های فلزی می‌توان به مقاومت آن ها در برابر رطوبت و آب اشاره نمود. سقف متحرک فلزی در مجاورت آب و رطوبت دچار فرسودگی و پوسیدگی نمی‌شوند. به همین علت سازه های آلومینیومی طول عمر نسبتا بالایی دارند. سقف های آلومینیومی در برابر ضربه نیز مقاوم هستند. از جمله مزایای دیگر این سازه ها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 •       عایق حرارت
 •       عایق نور
 •       عایق صوت

سقف استخر با بدنه آلومینیوم

سقف متحرک اتوماتیک با ورق پلی کربنات

از جمله پرفروش ترین نوع سازه های جمع شونده، سقف متحرک پلی کربنات است. این سقف ها در برابر ضربه و دمای بالا بسیار مقاوم هستند. ورق های پلی کربنات بیشتر از شیشه ها می‌توانند وزن را تحمل کنند و سقف های متحرک از جنس پلی کربنات به دلیل مقاومت در برابر ضربه، دچار شکستگی نمی‌شوند. لایه خارجی این سازه ها آنتی استاتیک است. بنابراین گرد و غبار به سطح سقف نمی‌چسبد و تمیز کردن سازه به راحتی انجام می‌گیرد. سقف های پلی کربنات مقاومت صوتی نسبتا بالایی دارند.

این سازه ها در ابعاد استاندارد 2050 در 3050 تولید می‌شوند. عرض این سازه ها معمولا عدد ثابتی است. با این حال می‌توان به صورت سفارشی عرض مورد نظر را ساخت. یکی از پرکاربردترین انواع سازه های پلی کربنات، سقف های متحرک استخری هستند. این سازه ها در مجاورت آب قرار می‌گیرند و به دلیل مقاومت آن ها در برابر رطوبت برای اجرا در محیط استخر محبوبیت زیادی یافته اند. قیمت سقف متحرک استخر با توجه به ابعاد پلی کربنات و کیفیت آن تعیین می‌گردد.

سقف اتوماتیک پلی کربنات

نیاز به راهنمایی بیشتر دارید؟ جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

مشخصات فنی و اجزای تشکیل دهنده سقف های متحرک اتوماتیک برقی

سقف های برقی از اجزای مختلفی تشکیل شده‌اند. این اجزا در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند و یک سقف کامل را تشکیل می‌دهند. عملکرد نامناسب هر یک از این اجزا می‌تواند بر دیگری تاثیر مستقیم بگذارد. در ادامه به معرفی مشخصات فنی و اجزای تشکیل دهنده سقف های متحرک اتوماتیک برقی می‌پردازیم.

اسکلت سقف متحرک اتوماتیک

ستون و اسکلت بندی سقف متحرک برقی از اجزای مهم و اصلی تشکیل دهنده هر سازه متحرکی است. اندازه گیری این بخش از سازه در نصب و اجرای پروژه اهمیت زیادی دارد. چراکه اجزای دیگر روی سازه سقف سوار می‌شوند.

سازه سقف های متحرک اتوماتیک

روکش سقف اتوماتیک

منظور از روکش همان بخشی است که به عنوان پوشش سقف مورد استفاده قرار می‌گیرد. روکش ها انواع مختلفی دارند. هر یک از پوشش های سقف متحرک قابلیت ها و معایب خاص خود را دارند. در انتخاب پوشش سقف جمع شونده حتما به مشخصات فنی روکش و شرایط جوی محل نصب دقت بفرمایید.

سیستم محرک

همان طور که می‌دانید سقف جمع شونده باز و بسته می‌شود. عامل محرک این سازه ها موتورهایی هستند که در بخش های مختلف سقف تعبیه می‌شوند. موتور سازه های متحرک در برندهای مختلفی یافت می‌شود. توان مصرفی و قدرت موتورها با یکدیگر متفاوت است. برای مثال یکی از نمونه های پرفروش این موتورها توبولار نام دارد. برق مصرفی این موتورها 130 تا 250 وات است. تحمل دمایی موتور توبولار بین منفی دوازده تا مثبت پنجاه درجه است.

سقف متحرک تاشو و جمع شونده اتوماتیک برقی

ریل سقفهای متحرک اتوماتیک

سقف متحرک برقی برای حرکت و جابجایی مناسب روی ریل قرار می‌گیرد. توجه به کیفیت ریل ها بسیار ضروری است. چراکه در صورت نامرغوب بودن این اجزای حیاتی سقف در هنگام باز و بسته شدن صدای نامناسبی می‌دهد. این صدا می‌تواند باعث ایجاد ناراحتی برای مشتریان، کارمندان یا خانواده شما شود.

سیستم روشنایی

نورپردازی سقف متحرک اهمیت زیادی دارد. برای این کار از سیستم های هوشمند مخصوصی استفاده می‌شود. با استفاده از این سیستم ها نور کافی به محیط وارد می‌شود. علاوه بر آن با استفاده از ترکیب رنگ جذاب می‌توان زیبایی سقف را دو چندان نمود.

نصب و اجرای سقف آلومینیومی متحرک پارچه ای توسط آلکاروف

در حال حاضر مجموعه آلکاروف در میان انواع سقفهای متحرک و سازه های آلومینیومی از جمله سقف های متحرک پارچه ای و همچنین سقف متحرک استخر را با استفاده از بهترین متریال موجود در بازار و بهره گیری از یراق آلات وارداتی؛ اجرا می‌کند. جهت هماهنگی و مشاوره رایگان تماس بگیرید.

نوع سازه و جنس سقف‌های متحرک اتوماتیک به چه صورت است؟

سازه سقف های متحرک معمولا از نوع آلومینیوم است. چرا که سازه های آلومینیومی خواص منحصر به فردی دارند. با استفاده از سازه های آلومینیومی می‌توان به راحتی جایی مخفی برای پنهان کردن یراق آلات و نقاط اتصال ایجاد کرد. مسیرهای هدایت آب از طریق بدنه آلومینیومی به آسانی ایجاد می‌شود. این سازه ها در برابر رطوبت مقاوم هستند و فرسوده نمی‌شوند.

بهترین نوع پوشش برای سقف های متحرک نوع پلی کربنات است. این پوشش نیز به دلیل خواص بی نظیر خود طرفداران زیادی دارد. پوشش های پلی کربنات مقاوم بوده و طول عمر بالایی دارند.

نحوه نصب و اجرای سقفهای متحرک اتوماتیک

نصب و اجرای سقفهای متحرک اتوماتیک در چند مرحله انجام می‌شود. اولین قدم پایه گذاری است. این کار باید در جای مناسب انجام شود. به عبارت دیگر پس از انتخاب محل اجرای پروژه پایه گذاری آغاز می‌گردد. قدم دوم شاسی کشی است. در این مرحله چهارچوب و ستون ها نصب می‌شوند. انجام این کار به تخصص بالایی نیاز دارد. برای مثال در صورتی که سقف در کنار دیوار قرار ‌گیرد یکی از پایه ها باید به زمین و دیگری به دیوار متصل شود. در مرحله بعدی ریل ها را سوار می‌کنند. ریل ها روی چهارچوب اصلی قرار می‌گیرند و سایر قطعات نیز به ترتیب روی سقف جایگذاری می‌شوند.

نحوه عملکرد سقف متحرک اتوماتیک

نحوه عملکرد سقف متحرک اتوماتیک پیچیده نیست. سقف جمع شونده اتوماتیک با استفاده از نیروی برق کار می‌کند. به وسیله ریموت کنترل می‌توان باز و بسته شدن سقف را کنترل نمود. لازم به ذکر است که امکان عملکرد هوشمند سقف متحرک نیز وجود دارد. به این صورت که با مجهز نمودن سقف به سنسورهای مختلف در شرایط جوی مورد نظر سقف به صورت خودکار باز و بسته می‌شود. در این سقف ها دیگر نیازی به باز و بسته نمودن سقف به صورت دستی نخواهید داشت.

کاربرد و مکان های مورد استفاده از سقف های متحرک اتوماتیک

کاربرد و مکان های مورد استفاده از سقف های متحرک اتوماتیک محدود نیست. از این سقف ها می‌توان در فضاهای مختلفی استفاده نمود. برای نمونه اجرای سقف متحرک برقی برای سایبان پارکینگ به شدت مورد استقبال واقع شده است. یکی دیگر از کاربردهای این سازه ها ‌سقف متحرک حیاط خلوت است. این سازه ها با ایجاد پوششی مناسب امکان استفاده حداکثر از محیط را برایتان فراهم می‌کنند.

از سقف های متحرک اتوماتیک می‌توان در فضای باز رستوران ها و تالارها نیز استفاده نمود. این سازه ها به عنوان سایبان حیاط و بالکن نیز کاربرد دارند. یکی دیگر از مکان های مورد استفاده از سقف های متحرک اتوماتیک تراس است. این سازه های پیشرفته به عنوان پوشش استخر نیز قابل استفاده هستند.

مزایای سقف های متحرک اتوماتیک

همان طور که می‌دانید روز به روز به محبوبیت سقف متحرک برقی افزوده می‌شود که دلیل این محبوبیت، مزایای بیشمار این سازه ها می‌باشد. به همین منظور در این قسمت از مقاله به شرح مزایای سقف های متحرک اتوماتیک پرداخته ایم. از جمله مزایای این نوع سقف ها عبارت است از:

 • محافظت از پوست در برابر پرتوهای مضر آفتاب
 •  جلوگیری از ورود آب باران
 • جلوگیری از ورود برف به محوطه
 •  افزایش کاربری فضای آزاد و محوطه های باز
 •  امکان استفاده در تمام طول سال
 • عایق رطوبت
 •  عایق دما
 • عایق صوت
 •  استحکام و طول عمر بالا
 •   مقاومت در برابر ضربه
 •  مقاومت در برابر خوردگی و فرسایش

راهنمای خرید و انتخاب سقف های اتوماتیک متحرک برقی

در خرید سقف های اتوماتیک متحرک برقی باید چند نکته را مورد توجه قرار دهید. نکته اول توجه به کیفیت است. بررسی درجه کیفی تک تک قطعات سازه اهمیت دارد. همان طور که می‌دانید بخش های مختلف سازه به یکدیگر مربوط و متصل هستند. در صورتی که یکی از قسمت ها به خوبی کار نکند بر عملکرد کل سقف تاثیر منفی می‌گذارد. بنابراین کیفیت سازه آلومینیومی، موتور، پوشش و حتی یراق آلات را مورد بررسی قرار دهید. سیستم نورپردازی و میزان حساسیت سنسورها را بررسی نمایید.

جهت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر:

 

نکته دوم توجه به قیمت است. برای داشتن سازه ای باکیفیت نیاز به خریدی گران قیمت نیست. کافی است واسطه ها را حذف کنید تا بتوانید با پرداخت هزینه کم سقف باکیفیت و استانداردی را تهیه نمایید. در خرید و انتخاب سقف های اتوماتیک برقی شرایط جوی محیط خود را نیز بررسی کنید. در صورتی که رطوبت محل زندگی شما زیاد است از سقف های مناسب برای این شرایط جوی استفاده نمایید. در غیر این صورت پس از مدتی استفاده سقف شروع به زنگ زدن می‌کند و کم کم فرسایش می‌یابد. علاوه بر توجه به شرایط جوی نوع کاربری را نیز مورد بررسی قرار دهید. بدون شک سقف مناسب استخر با سقف متحرک پارکینگ ویژگی های متفاوتی دارد.

عکس سقف متحرک اتوماتیک برقی استخر

مقایسه و تفاوت سقف اتوماتیک متحرک با سقف متحرک دستی

تفاوت سقف متحرک برقی با سقف متحرک دستی در نیروی محرکه آن ها است. نوع دستی با کشیدن اهرم و با استفاده از نیروی بازو عمل می‌کند. در حالی که در سقف های متحرک برقی با استفاده از یک یا چند موتور و اتصال سقف به نیروی برق سازه باز یا بسته می‌شود. لازم به ذکر است که در سازه های برقی امکان هوشمند سازی سقف موجود است. به عبارت دیگر با نصب سنسورهای حساس به باد و باران سقف به طور خودکار عمل خواهد کرد. این مزیت برای سقف های دستی در دسترس نیست.

نکته دوم توجه به قیمت است. برای داشتن سازه ای باکیفیت نیاز به خریدی گران قیمت نیست. کافی است واسطه ها را حذف کنید تا بتوانید با پرداخت هزینه کم سقف باکیفیت و استانداردی را تهیه نمایید. در خرید و انتخاب سقف های اتوماتیک برقی شرایط جوی محیط خود را نیز بررسی کنید. در صورتی که رطوبت محل زندگی شما زیاد است از سقف های مناسب برای این شرایط جوی استفاده نمایید. در غیر این صورت پس از مدتی استفاده سقف شروع به زنگ زدن می‌کند و کم کم فرسایش می‌یابد. علاوه بر توجه به شرایط جوی نوع کاربری را نیز مورد بررسی قرار دهید. بدون شک سقف مناسب استخر با سقف متحرک پارکینگ ویژگی های متفاوتی دارد.

قیمت خرید سقف های متحرک اتوماتیک

قیمت خرید سقف های متحرک اتوماتیک با توجه به فاکتورهای مختلفی تعیین می‌شود. برای مثال ابعاد سقف و طول و عرض آن در تعیین قیمت دخیل هستند. جنس پوشش و حتی سازه سقف بر قیمت آن تاثیر می‌گذارند. نوع و کاربری سقف بر قیمت آن موثر است. بدیهی است که قیمت سقف متحرک حیاط خلوت پلی کربنات با قیمت سقف متحرک شیشه ای تفاوت دارد. یکی دیگر از فاکتورهای موثر بر قیمت برند موتور و کیفیت اجزای تشکیل دهنده سقف است. هر چقدر کیفیت یراق آلات و قسمت های مختلف سازه افزایش یابد پول بیشتری برای خرید آن باید پرداخت شود. امکانات دیگر سقف چون افزودن سنسور یا سیستم نورپردازی به بالا رفتن قیمت سقف منجر می‌شود.

سقف متحرک ارزان قیمت

تهیه سقف متحرک ارزان قیمت از طریق آلکاروف مقدور و میسر گشته است. این شرکت به واسطه ایجاد درگاه مستقیم قیمت ها را به طرز قابل توجهی کاهش داده است. انواع سقف متحرک در آلکاروف موجود است. در صورتی که بودجه و سرمایه شما محدود است می‌توانید به خرید سقف متحرک دستی اقدام نمایید. اگر این سقف ها نیز برایتان گران هستند پیشنهاد آلکاروف به شما خرید سقف ثابت است.

کلام پایانی

در این مقاله به معرفی سقف متحرک اتوماتیک پرداختیم. در صورتی که به خرید انواع مدل های سقف متحرک جمع شونده علاقه مند هستید، با کارشناسان فروش ما تماس حاصل نمایید. راه های ارتباطی در سایت درج شده‌اند. برای آشنایی بیشتر با سازه های اتوماتیک قادر هستید به سایر صفحات سایت نگاهی بیندازید.

سوالات متداول و پرتکرار شما

سقف متحرک اتوماتیک یا سقف متحرک دستی؟

انتخاب سقف متحرک اتوماتیک یا دستی با توجه به بودجه کارفرما انجام می‌شود. سقف متحرک برقی کاربری آسان تری نسبت به نوع دستی دارد.

سقف های متحرک جمع شونده اتوماتیک با سایبان های برقی متفاوت هستند ؟

قطعا بله، سقف های متحرک اتوماتیک جهت استفاده در ابعاد بزرگ تر کاربرد دارند اما ابعا د و سایز سایبان ها محدود است.

مزیت های سقف متحرک اتوماتیک نسبت به سقف متحرک دستی؟

استفاده از سقف متحرک اتوماتیک بسیار آسان تر بوده و به جهت قابلیت نصب سنسور حرکتی با توجه به شرایط باز یا بسته خواهد شد.

هزینه نصب سقفهای متحرک اتوماتیک به چه صورت محاسبه میگردد؟

هزینه نصب سقف های متحرک اتوماتیک با توجه به نوع سازه و محل نصب تعیین می‌گردد. به طور مثال اگر در شهر دیگری سکونت دارید باید هزینه جداگانه ای برای اسکان نیرو پرداخت کنید.

مهم‌ترین موارد کاربرد سقف های متحرک اتوماتیک ؟

مهم ترین کاربرد سقف های متحرک برقی جهت پوشش فضاهای بازی همچون رستوارن و کافی شاپ، ویلای شخصی، قسمت های مختلف منازل مانند تراس، حیاط خلوت، پاسیو و استخرهای روباز می‌باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *