سقف متحرک برای تراس

سقف متحرک و جمع شونده تراس از جمله پرکاربردترین سازه های نوین است. این سازه موجب استفاده از فضای باز در هر چهار فصل سال می‌شود. حال اگر قصد دارید فضای باز منزل، ویلا، رستوران یا کافه خود را مسقف کنید باید اطلاعات جامعی درباره آن به دست آورید. در این مقاله به معرفی جامع سقف متحرک تراس و توضیح انواع پوشش این مدل از سازه ها پرداخته‌ایم. علاوه بر این تمامی کاربرد سقفهای متحرک برای تراس نیز گفته شده است. در ادامه با نکات مربوط به طراحی و اجرای سقف های متحرک برای تراس آشنا خواهید شد. اگر قصد آشنایی با تمامی ویژگی ها و مزایای سقف متحرک تراس و همچنین مشخصات فنی اینگونه سقف ها را دارید؛ حتما تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید. قبل از اقدام به خرید موارد و نکات مهم در انتخاب و خرید سقف متحرک تراس و قیمت سقف متحرک تراس را بررسی نمایید. در پایان مطلب به معرفی شرکت سقف متحرک در کرج و ویژگی های یک شرکت معتبر خواهیم پرداخت.

سقف متحرک تراس چیست؟ آشنایی و معرفی

قبل از معرفی سقف های متحرک برای تراس به بررسی پاسخ این سوال می‌پردازیم که سقف متحرک تراس چیست؟ با یافتن جواب این پرسش نسبت به این سازه ها آشنایی بیشتری پیدا خواهید کرد. همان طور که می‌دانید بر اساس قوانین ارائه شده توسط شهرداری نمی‌توان از سقف ثابت برای محیط تراس استفاده نمود. به همین علت اگر دوست دارید تراسی سرپوشیده داشته باشید، می‌توانید از سقف متحرک برای تراس استفاده نمایید. این سقف ها قابلیت باز و بسته شدن دارند. به عبارت دیگر هر زمان که اراده کنیم تراس با سقف متحرک مسقف است و هر وقت بخواهیم سقف را جمع می‌کنیم بدون اینکه قوانین را زیر پا بگذاریم.

انواع پوشش برای سقف متحرک تراس

قبل از پرداختن به این موضوع که سقف متحرک تراس چیست؟ و معرفی این سازه، برای آشنایی بیشتر مطلب سقف متحرک را مطالعه کنید. پوشش سقف متحرک برای تراس بسیار متنوع است. هر یک از این پوشش ها مشخصات فنی مخصوصی دارند. برخی از آن ها برای آب و هوای مرطوب توصیه می‌شوند. گروهی دیگر به منظور افزایش زیبایی کاربرد دارند. در ادامه به صورت مفصل درباره انواع پوشش برای سقف متحرک تراس صحبت می‌کنیم.

سقف شیشه ای متحرک تراس

یکی از گران ترین و در عین حال زیباترین پوشش ها سقف شیشه ای متحرک تراس است. با افزودن سیستم نورپردازی می‌توان این سقف ها را زیباتر نیز نشان داد. سقف های شیشه ای جنس های مختلفی دارند. برای مثال برخی از آن ها از شیشه سکوریت ساخته شده‌اند. این سازه ها مقاومت بالایی در برابر ضربه دارند و در صورت شکسته شدن به قطعات ریز و برنده تبدیل نخواهند شد.

سقف متحرک پارچه ای

در صورتی به دنبال ایجاد سایه ای ملایم و خنک هستید، می‌توانید به سراغ سقف متحرک پارچه ای برای تراس بروید. این سازه ها بسیار ساده هستند. جنس پوشش های پارچه ای با یکدیگر تفاوت دارد. سقف های متحرک پارچه ای از جمله ارزان ترین پوشش ها برای سقف متحرک تراس به شمار می‌روند.

عکس سقف متحرک پارچه ای برای تراس

سقف متحرک پلی کربنات

پلی کربنات به عنوان یکی از بهترین پوشش های سقف متحرک تراس شناخته می‌شود. سقف های پلی کربنات به دلیل مقاومت بالا در برابر شرایط مختلف جوی طرفداران زیادی دارند. نور آفتاب قادر به تغییر رنگ پوشش های پلی کربنات نیست. سقف متحرک پلی کربنات تراس نسبت به نوع شیشه ای ارزان تر و از پوشش پارچه ای گران تر است. این سقف ها شباهت زیادی به پوشش های شیشه ای دارند.

سقف متحرک تراس آلومینیومی

همان طور که می‌دانید آلومینیوم ماده ای مقاوم است. به همین علت از آن در تولید سازه های مختلف از جمله پوشش سقف متحرک تراس استفاده می‌شود. سقف متحرک آلومینیومی به دلیل مقاومت در برابر آب و هوای مرطوب مورد استقبال واقع شده است. اگر در محل زندگی شما باران زیاد می‌بارد، باید پوششی را انتخاب کنید که در برابر آب مقاوم است. آلومینیوم در صورت خیس شدن زنگ نمی‌زند و تغییر رنگ نمی‌دهد به همین علت می‌تواند برای بسیاری از افراد انتخاب شایسته ای باشد.

کاربرد سقفهای متحرک برای تراس

سقف های متحرک تراس کاربردهای زیادی دارند. این سازه ها را می‌توان در محیط های مختلف از جمله رستوران ها، منزل شخصی، ویلا و حتی مراکز اداری که به تراس مجهز هستند مورد استفاده قرار داد. با سقفهای متحرک تراس می‌توان از فضای باز و آزاد به صورت بهینه استفاده نمود.

انواع کاربری و نحوه عملکرد سقف متحرک تراس

کاربری سقف متحرک تراس انواع مختلفی دارد. منظور از کاربری نحوه عملکرد سقف متحرک تراس است. این سازه ها هم به صورت دستی و هم به صورت برقی قابلیت استفاده را دارند. سقف هایی که به صورت دستی ساخته شوند به نیروی برق مجهز نیستند و تنها با یک اهرم ساده عمل می‌کنند. برای حرکت دادن سقف و تغییر حالت آن اهرم را بکشید.

سقف های برقی ساختار پیچیده تر، اما کاربری آسان تر و ساده تری دارند. سقف متحرک اتوماتیک با استفاده از ریموت کنترل تنظیم می‌شوند. کافی است دکمه ریموت را فشار دهید تا سقف را باز، بسته یا نیمه باز کنید. سقف متحرک برقی قابلیت تنظیم اتوماتیک را نیز دارد. در این صورت با اعمال تنظیمات ساده در صورت بارش باران یا افزایش دما سقف به طور خودکار باز یا بسته می‌شود. به همین علت حتی اگر در محیط حضور ندارید، سقف به طور مناسب عمل خواهد کرد.

سقف متحرک پلی کربنات برای تراس

طراحی و اجرای سقف های متحرک برای تراس

طراحی و اجرای سقف های متحرک برای تراس مهارت زیادی می‌خواهد. اولین نکته که در ساخت سقف ها باید به آن توجه شود بررسی اندازه و ابعاد دقیق تراس است. بدیهی است که هر چقدر تراس بزرگ تر باشد اندازه سقف نیز به همان مقدار بیش تر می‌شود. از سویی دیگر امکان افزودن موتور توبولار به سازه بیش تر خواهد شد.

اگر دارای فضای باز روف گاردن هستید: سقف متحرک روف گاردن

سقف متحرک برای تراس و روف گاردن

در طراحی و اجرای سقف متحرک تراس شرایط جوی نیز باید مورد بررسی قرار گیرد. همان طور که قبلا اشاره شد هر نوع سقفی برای موقعیت جغرافیایی خاصی طراحی می‌شود. بنابراین اگر اطلاعات کافی در این زمینه وجود نداشته باشد، ممکن است نتیجه رضایت بخشی مشاهده نگردد.

یکی از پرسش هایی که طراح و مجری از متقاضی می‌پرسد میزان بودجه است. در صورتی که بودجه کمی دارید، حتما قبل از طراحی و اجرا شرایط خود را در میان بگذارید تا بتوان بهترین سازه تراس را بر اساس میزان سرمایه برایتان طراحی و اجرا نمود.

مشخصات فنی سقف های متحرک تراس

سقف متحرک تراس از اجزای متفاوتی تشکیل شده است. در این بخش به بررسی مشخصات فنی سقفهای متحرک تراس و اجزای آن ها خواهیم پرداخت. موتورهای این نوع سازه ها در برندهای مختلفی روانه بازار می‌شوند. یکی از بهترین نوع موتورها توبولار نام دارد. هر سازه ای می‌تواند با توجه به ابعاد از یک یا چند موتور ساخته شده باشد.

بدنه یا اسکلت سقف نیز در جنس های مختلفی تولید می‌شود. بهترین نوع بدنه از جنس آلومینیوم است؛ چراکه آلومینیوم نسبت به آهن مقاومت بیشتری دارد.

مقاومت پوشش های سقف متحرک با توجه به نوع آن ها متفاوت است. برای مثال روکش های پی وی سی دمایی بین منفی سی درجه تا هفتاد درجه سانتی گراد را می‌توانند تحمل کنند.

نیاز به راهنمایی بیشتر دارید؟ جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

ویژگی و مزایای سقف متحرک تراس

امروزه افراد زیادی محیط تراس خود را به سقف متحرک مجهز نموده‌اند؛ چرا که این سازه ها ویژگی های مثبت و مزایای بیشماری دارند. از جمله مزایای سقف متحرک تراس می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • ایجاد سایه ای خنک
 • جلوگیری از نفوذ آب باران
 • ممانعت از ریزش برف در محیط تراس
 • بهینه سازی در استفاده از فضا
 • حفاظت از مبلمان یا گیاهان موجود در تراس
 • مقاومت بالا
 • جلوگیری از ورود اشعه های مضر آفتاب

موارد و نکات مهم در انتخاب و خرید سقف متحرک تراس

در خرید سقف متحرک تراس باید موارد و نکات مهمی را در انتخاب خود مورد بررسی قرار دهید. نکته اول بررسی کیفیت است. موتورها، جنس پوشش و حتی یراق آلات سازه باید درجه کیفی بالایی داشته باشند. در غیر این صورت در زمان کوتاهی آسیب دیده و از بین می‌روند. سازه و پوشش سقف متحرک تراس باید بر اساس شرایط جوی محیط زندگی انتخاب شود.

بدون شک شهرهایی که رطوبت بالایی دارند باید از پوشش های بخصوصی استفاده کنند. استان های جنوبی کشور که دمای بالایی دارند باید از سقف هایی استفاده کنند که در برابر تابش آفتاب مقاوم هستند و به راحتی فرسوده نمی‌شوند. از جمله نکات دیگری که در انتخاب سقف باید به آنها توجه شود می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • قیمت سازه
 • خرید مستقیم یا با واسطه
 • نوع موتور
 • نوع عملکرد سازه
 • کیفیت ساخت و بررسی اتصالات

قیمت سقف متحرک تراس

قیمت سقف متحرک تراس بر اساس عوامل زیادی تعیین می‌شود. برای مثال نوع پوشش در تعیین قیمت نهایی موثر است. پوشش پارچه ای کتانی نسبت به پوشش های ترانزیتی قیمت متفاوتی دارد. کیفیت سازه و متریال به کار رفته در آن تاثیر مستقیمی در کاهش یا افزایش قیمت ها خواهد داشت.

هر چقدر ابعاد سقف بیشتر باشد هزینه بیشتر برای ساخت آن پرداخته می‌شود در نتیجه قیمت آن نیز افزایش پیدا می‌کند.

به منظور دریافت قیمت دقیق روز سقف می‌توانید با مشاوران آلکاروف تماس حاصل نمایید.

 

 

سقف متحرک برای تراس از کجا سفارش دهیم؟

سقف متحرک برای تراس را از کجا سفارش دهیم؟ این پرسش از جمله سوالاتی است که ذهن افراد زیادی را درگیر می‌کند. نکات ضروری در خرید سقف متحرک تراس مورد  بررسی قرار گرفت. چگونه می‌توان تمام نکات را رعایت نمود؟ برای انجام این کار باید بتوانید خرید خود را از مراکز معتبر به انجام برسانید. یکی از شرکت های معتبر در زمینه ساخت انواع سقف متحرک، شرکت آلکاروف می‌باشد.

این شرکت کیفیت را سرلوحه کار خود قرار داده است. گذشته از آن به دلیل تهیه مستقیم سازه می‌توان خرید ارزانی را از آلکاروف تجربه نمود. به دلیل قدمت زیاد این مرکز اجرای کار به صورت حرفه ای انجام می‌گیرد. به عبارت دیگر با آلکاروف می‌توانید از کیفیت و قیمت خرید خود اطمینان حاصل نمایید.

شرکت سقف متحرک در کرج

همان طور که گفتیم برای خرید سقف باید شرکت های معتبر را مورد بررسی قرار دهید. در صورتی که در استان کرج سکونت دارید برای کاهش هزینه ها باید به دنبال شرکت سقف متحرک در کرج باشید. آلکاروف در کرج قرار دارد. خرید از این شرکت مزایای زیادی دارد. برای مثال آلکاروف برای سازه های مختلف خود گارانتی معتبر ارائه می‌دهد. برای طراحی و اجرای انواع سقف متحرک تراس می‌توانید با ما تماس بگیرید.

معرفی شرکت سقف متحرک استخر در کرج
کلام آخر

در این مقاله به معرفی سقف متحرک تراس پرداختیم. انواع پوشش سقف متحرک تراس را مورد بررسی قرار دادیم. اگر به خرید سقف متحرک برای تراس علاقه مند هستید، می‌توانید هم اکنون از طریق شماره های درج شده در صفحه تماس با ما شرکت آلکاروف تماس حاصل فرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *