سنسور باد و باران برای سقف متحرک

وجود سنسور حرکتی باد و باران در سقف های متحرک آن را تبدیل به یک سازه اتوماتیک می‌کند. سقف متحرک جمع شونده، یک نوع سازه جدید و کاربردی می‌باشد که به در دو مدل دستی و اتوماتیک روانه بازار می شود. این سقف ها در انواع مختلف با توجه به سلیقه مشتری و الزامات محیط طراحی شده و در مراکز تفریحی، مسکونی و تجاری مورد استفاده قرار می گیرند. از جمله مهم ترین ویژگی های سقف های متحرک می توانیم به ظاهر شکیل و جذاب، کاربرد حفاظتی این سازه ها، جلوگیری از نفوذ آب و دوام آن ها در برابر حرارت اشاره کنیم.

سقف متحرک جمع شونده اتوماتیک می‌تواند همراه با سنسورهای باد و باران طراحی و اجرا شود که در مقایسه با سایر انواع سقف متحرک قیمت بالاتری دارد و در دسته سقف های اتومات هوشمند قرار می گیرد. با نصب و اجرای این سازه همراه با سنسور سقف متحرک به صورت وابسته به سازه اصلی و یا به شکل مستقل، محیط زیرین از اشعه یو وی UV، تابش مستقیم نور خورشید، وزش باد و طوفان، بارش باران و برف و سایر عوامل محیطی در امان می ماند و به این ترتیب شما بیشترین لذت را از حضور در این فضا تجربه خواهید کرد.

در این مطلب قصد داریم به بررسی تاثیر سنسور باد و باران در سقف های متحرک جمع شونده و ارائه توضیحات کاملی در این خصوص بپردازیم. بنابراین توصیه می کنیم ادامه این مطلب سایت آلکاروف را از دست ندهید.

سنسور باران چیست؟

سنسور باران چیست؟ در واقع سنسور باران یا ماژول حسگر باران یک قطعه سخت افزاری با فناوری پیشرفته و هوشمند است که بر روی سقف متحرک و قطعات و سازه های دیگر نصب می شود. این سنسور در اثر برخورد قطرات آب در هنگام بارش برف و باران فعال می شود. در این حالت در صورتی که سقف بسته باشد، سنسور باعث می شود که سازه به صورت اتومات و هوشمند باز شود و از محیط زیرین خود در مقابل بارش برف یا باران محافظت کند. بنابراین با استفاده از این سنسور بدون نگرانی از خیس شدن وسایلمان می توانیم مبلمان، میز و صندلی و از این قبیل وسیله ها را بیرون از فضای بسته محیط کار یا خانه قرار دهیم و در هیچ یک از روزهای سال نیازی به جمع کردن و انتقال آن ها به فضای سربسته نداشته باشیم.

انواع سقف متحرک جمع شونده با سنسور باران

همان طور که گفته شد، سنسور باران، نوعی ماژول حسگر است که نسبت به نزولات جوی واکنش نشان می دهد و باعث می شود سقف به صورت هوشمند باز و یا بسته شود. انواع سقف متحرک جمع شونده با سنسور باران شامل موارد زیر است:

  • سقف متحرک جمع شونده اتوماتیک پارچه‌ای
  •  سقف متحرک جمع شونده اتوماتیک شیشه ای
  •  سقف متحرک جمع شونده اتوماتیک آلومینیومی

در ادامه هر یک از این نوع سقف ها را معرفی کرده ایم.

سقف متحرک پارچه ‌ای اتوماتیک

شما می توانید از سنسور سقف متحرک باران در سقف متحرک پارچه ای استفاده کنید. این سقف ها با استفاده از انواع پارچه ‌ها‌ ساخته می شوند. اما پرکاربرد ترین پارچه برای ساخت آنها، پارچه PVC  یا پی وی سی است که ضد آب بوده و در مقابل بارش باران و برف نیز کاملا مقاوم است. ماژول سنسور باران در این نوع سقف متحرک اتوماتیک در اثر برخورد قطرات باران فعال می شود.

توجه داشته باشید که متریال سازه و موتورهای سقف متحرک پارچه ای اتوماتیک باید با کیفیت باشد تا در اثر باز و بسته شدن های مداوم دچار مشکل نشود. در غیر این صورت پس از مدت زمان کوتاهی نیاز به تعمیر و یا تعویض پیدا می کند. بنابراین قبل از خرید و نصب این سازه، حتما کیفیت آن را بررسی کنید.

سقف متحرک آلومینیومی اتوماتیک

سقف متحرک آلومینیومی بیشتر در مناطق پر باران کاربرد دارد و در برابر ضربه هم کاملا مقاوم است. همچنین برای پوشش سقف این سازه، از پنل‌‌ های آلومینیومی استفاده می شود که می تواند در سه حالت مختلف کاملا باز، کاملا بسته و نیمه باز قرار بگیرد. بنابراین با استفاده از سنسور سقف متحرک، یک سقف متحرک آلومینیومی اتوماتیک کاربردی خواهید داشت که در صورت بارش باران کاملا بسته می شود و بعد از اتمام بارش هم به صورت اتوماتیک به حالت قبلی خود یعنی نیمه باز و یا کاملا باز برمی گردد.

سقف متحرک شیشه‌ ای اتوماتیک

سقف متحرک شیشه ای، یکی از گران ترین انواع سقف متحرک جمع شونده است که بیشتر در محیط های با نور کم کاربرد دارد و به عنوان سقف استخر ها و گلخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد. این سازه بسیار شیک و مدرن است و به فضای مورد نظر جلوه ویژه ای می بخشد. با نصب سنسور سقف متحرک باران از یک سقف متحرک شیشه ای اتوماتیک بهره مند خواهید شد که در عین محافظت از محیط زیرین در مقابل بارش باران و برف، عایق دما بوده و نور را نیز از خودش عبور می دهد.

سنسور باد چیست؟

در پاسخ به این سوال که سنسور باد چیست؟ باید بگوییم که این حسگر نیز یکی از انواع سنسور سقف متحرک است که می تواند وزش باد را تشخیص دهد و با توجه به جهت و شدت وزش باد، سقف متحرک برقی را باز و یا بسته کند. به عنوان مثال اگر باد با شدت بالایی در حال وزیدن باشد، سنسور باد به صورت خودکار، سقف متحرک را جمع می کند تا از این سازه در مقابل آسیب های احتمالی ناشی از وزش طوفان محافظت کند. با نصب این نوع سنسور سقف متحرک در روزهای زمستانی و پاییزی سال که باد شدیدی می وزد و دسترسی به ریموت کنترل سقف متحرک نداریم، جای نگرانی وجود ندارد. چرا که سنسور باد به صورت خودکار باعث بسته شدن سقف می شود. توجه داشته باشید که این سنسورها متناسب با میزان مقاومت سقف قابل تنظیم هستند و شما می توانید بر این اساس برنامه داده دلخواه خودتان را برای آن تنظیم نمایید.

انواع سقف متحرک با سنسور باد

سقف‌ های متحرک با استفاده از متریال های گوناگون ساخته می شوند و بر این اساس انواع مختلفی شامل سقف‌ های متحرک شیشه ای، سقف‌ های متحرک پارچه ای و سقف‌ های متحرک آلومینیومی دارند. هر یک از این سازه ها، قابلیت تجهیز به سنسور سقف متحرک از نوع باد دارند و به این طریق می توانند به سایبان متحرک جمع شونده اتوماتیک تبدیل شوند. خرید و استفاده از انواع سقف متحرک با سنسور باد را به علت طول عمر بالا، دوام و کاربرد آن ها به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم.

بیشتر بدانید: معرفی شرکت سقف متحرک استخر در کرج

مزایای استفاده از سنسور باد و باران در سقف‌ های  متحرک جمع شونده

همان طور که گفته شد، استفاده از سنسور بر کاربرد و عمر مفید سقف متحرک می افزاید و طبیعتا منجر به افزایش قیمت آن هم می شود. اما اگر بخواهیم در خصوص کاربرد این سازه بیشتر توضیح دهیم می توانیم به مزایای استفاده از سنسور باد و باران در سقف‌ های  متحرک جمع شونده، در قالب موارد زیر اشاره کنیم:

  •  افزایش دوام و طول عمر مفید سقف های متحرک جمع شونده
  •  محافظت از سقف و فضای زیرین آن با استفاده از سنسور سقف متحرک
  •  تبدیل سقف های جمع شونده اتوماتیک به سقف های هوشمند
  •  استفاده راحت و جلوگیری از آسیب رسیدن به سقف در صورت وزش باد و طوفان و بارش باران.
  •  ماندگاری بالای سنسورهای باد و باران و مصرف بسیار کم آن ها
  •  مقاومت قابل توجه سنسور ها در مقابل ورود هر گونه گرد و غبار، نفوذ رطوبت، نم و …

نکات مهم در خرید سقف متحرک با سنسور باد و باران

تا به این جا با تاثیر استفاده از سنسور سقف متحرک باد و باران آشنا شدید. اما لازم است به نکات مهم در خرید سقف متحرک با سنسور باد و باران نیز توجه داشته باشید تا از نصب و اجرای این حسگرها کاملا رضایت داشته باشید. بر همین اساس لازم است که این قطعات را از مراکز و مجموعه های کاملا معتبر و شناخته شده تهیه کنید و از کیفیت آن مطمئن شوید و گارانتی و ضمانت نامه را نیز تحویل بگیرید تا بتوانید از خدمات پس از فروش و سرویس دوره ای نیز برخوردار شوید. مجموعه آلکاروف بهترین مرکز خریدی است که می توانید با خیال راحت این سازه و سنسور را از آن سفارش دهید. علاوه بر این لازم است به موارد زیر نیز توجه داشته باشید:

پیش از خرید سقف جمع شونده با سنسور باران، توجه داشته باشید که آبراهه یا قسمتی برای هدایت آب باران در این سازه ها وجود داشته باشد. چرا که در غیر این صورت با اتمام بارش، سقف به شکل خودکار باز می شود و آب جمع شده بر روی سازه، فضای زیرین سقف متحرک و وسایل شما را خیس خواهد کرد.

شما می توانید به صورت همزمان از هر دو نوع سنسور سقف متحرک مذکور، یعنی حسگرهای باد و باران استفاده کنید تا در صورت وزش باد شدید هم سقف به صورت اتومات بسته شود و از آسیب های احتمالی جلوگیری شود.

قیمت سقف متحرک اتوماتیک

یکی از عوامل بسیار مهم و حائز اهمیت که در خرید سازه های جمع شونده مطرح است، قیمت سقف متحرک می‌باشد. برآورد هزینه و استعلام قیمت نهایی برای سقف های متحرک اتوماتیک به عواملی همچون ابعاد، متریال، نحوه نصب سقف متحرک با توجه به محل نصب نوع یراق آلات و اتصالات سقف بستگی دارد. اما قابل ذکر است که تفاوت قیمت سقف های متحرک با سنسور باد و باران نسبت به سقف های متحرک دستی در قیمت موتور، سنسور و ریموت کنترل می‌باشد که به صورت جداگانه محاسبه می‌شود. برای استعلام قیمت با ما در ارتباط باشید:

کلام پایانی

در این مطلب به بررسی سنسور سقف متحرک باران و باد پرداختیم و سعی کردیم با ارائه توضیحات کافی در این خصوص شما را در خرید سقف جمع شونده متحرک اتومات راهنمایی کنیم. از همراهی شما تا پایان مطلب متشکریم و منتظر نظرات ارزشمندتان هستیم.

مجموعه آلکاروف در کرج با 25 سال سابقه با بکارگیری متخصصین و نیروهای کارآزموده در در زمینه طراحی و اجرای سازه‌های متحرک فعالیت می کند و در در حال حاضر با جذب متخصصان جوان خدمات خود را به حوزه فروش و نصب سقف متحرک استخر (پوشش استخر)، سقف‌های متحرک جمع شونده و پارچه ای، انواع درب اتوماتیک شیشه ای، شیشه تاشو بالکنی، درب اتوماتیک زیرسقفی و غیره گسترش داده است.

این شرکت با ارائه مشاوره رایگان پیش از ارائه خدمات شما را در جهت انتخابی درست متناسب با محیط مورد نظرتان راهنمایی می‌کند. مجموعه ما جهت اطمینان خاطر مشتریان، 5 سال خدمات پس از فروش، قرارداد شرکتی و ضمانت و گارانتی رسمی شرکت همراه با پشتیبانی 24 ساعته ارائه می کند و تمامی خدمات خود را با استفاده از بهترین متریال به انتخاب کارفرما با نازلترین قیمت انجام خواهد داد. شما مشتریان عزیز می‌ توانید برای اطلاع از قیمت و نحوه سفارش، با کارشناسان ما در شرکت آلکاروف تماس بگیرید و اطلاعات لازم دریافت نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *