سقف متحرک تلسکوپی

سقف متحرک تلسکوپی یکی از پرکاربردترین مدل ها در میان سازه های متحرک است که اغلب جهت پوشش استخر روباز، حیاط خلوت، تراس، پاسیو و حتی روف‌ گاردن مورد استفاده قرار می گیرد. پوشش سقف های تلسکوپی می‌تواند از نوع پلی کربنات یا شیشه باشد که هر کدام مزایا و کاربرد خاص به خود را دارند. قابل ذکر است که سقف های تلسکوپی به صورت اتوماتیک طراحی و اجرا می‌شوند اما در برخی مدل ها به صورت دستی نیز قابل اجرا هستند. در ادامه با سقف متحرک استخر تلسکوپی نیز آشنا خواهید شد.

سقف متحرک تلسکوپی چیست؟

سقف متحرک یا سوله تلسکوپی از فریم و بدنه آلومینیوم با رنگ دلخواه، ریل آلومینیومی، پانل و پوشش های شیشه ای یا پلی کربنات در طرح و رنگ های مختلف ساخته می‌شود.

در حقیقت سقف تلسکوپی سازه ای است متشکل پروفیل از سگمنت و بخش هایی که با یکدیگر اختلاف سطح دارند تا هنگام بسته شدن، داخل یکدیگر قرار بگیرند. همانطور که گفته شد پوشش سقف های تلسکوپی از نوع شیشه یا پلی کربنات است و با توجه به مطلب سقف متحرک پلی کربنات، سقف های پلی کربنات نسبت به سقف متحرک شیشه ای، ارزان تر و سبک تر هستند.

کاربرد سقف های متحرک تلسکوپی

سقف های تلسکوپی جهت پوشش فضاهای باز مانند استخر، گلخانه، روف گاردن، رستوران، تراس، حیاط خلوت، پاسیو، بالکن، باشگاه های ورزشی رو‌باز و غیره مورد استفاده قرار میگیرد. کاربرد سقف های متحرک تلسکوپی تنها به پوشش و چهارفصل کردن فضاهای باز منتهی نمی‌شود چرا که شما با استفاده از این سازه ها به تعادل و کاهش مصرف انرژی کمک شایانی خواهید کرد. علاوه بر این همیشه و در تمامی فصول سال می‌توانید از فضای باز خود نهایت استفاده و لذت را ببرید. این پوشش ها امنیت بالایی دارند به گونه ای که دیگر نیاز نیست نگران کودکان دلبند خود باشید.

سقف متحرک تلسکوپی پاسیو و حیاط خلوت

پاسیو و بالکن اغلب یک فضای روباز است که برای نگهداری گل و گیاه خانگی یا گذراندن اوقات فراغت استفاده می‌شود اما اگر مسقف نباشد علاوه بر اینکه گل و گیاه شما به مرور آسیب می‌بیند؛ شما نمی‌توانید در هر زمانی از فضای پاسیو و بالکن استفاده کنید و موردی که بسیار آزاردهنده می‌باشد این است که به علت نداشتن سقف و پوشش، محیط همیشه کثیف و آلوده می ‌شود. بهترین راه حل اجرای سقف متحرک پاسیو و حیاط خلوت برای استفاده از این فضا خواهد بود.

بیشتر بخوانید: سقف متحرک حیاط خلوت 

با داشتن سقف متحرک اتوماتیک شما می‌توانید به راحتی با یک ریموت، سقف را در هر زمان که بخواهید باز یا بسته کنید.

سقف متحرک تلسکوپی برای حیات خلوت

سقف تلسکوپی برای تراس و بالکن 

تراس و بالکن هر منزل مسکونی یک فضای باز و اغلب بدون سقف است که در معرض نور مستقیم آفتاب و هرگونه آلودگی محیطی است. فضاهای گفته شده اگر دارای پوشش از سقف و اطراف نباشد، همیشه نیاز به شستشو و نظافت دارم و یک مکان بدون استفاده خواهد بود در صورتی که با نصب سقف متحرک تلسکوپی برای بالکن و تراس، شما می‌توانید برای نگهداری گل و گیاه، گذراندن اوقات فراغت، پهن کردن لباس‌های خیس، نگهداری وسایل مورد نیار و همچنین حیوان خانگی از آن بهره مند شوید. 

 

اگر ملک شما دارای بالکن و تراس می‌ باشد، مطالب پیشنهاد شده را  از دست ندهید:

سقف متحرک تلسکوپی استخر

همانطور که پیشتر گفته شد بیشترین کاربرد سقف های متحرک تلسکوپی برای پوشش استخر روباز می باشد. سقف متحرک استخر به صورت دستی و اتوماتیک قابل اجرا است اما این نکته را در نظر بگیرید که برای برخی استخرها به دلیل نحوه طراحی آن ها، تنها سقف اتوماتیک برقی برفی قابل می‌باشد. برای درک بهتر، حتما ویدیو پیشنهادی را مشاهده کنید:

اگر منزل یا ویلای شخصی شما دارای استخر می‌باشد و شما مایل به انتخاب و اجرای سقف متحرک با قیمت مناسب هستید  وارد لینک زیر شوید:

سقف متحرک استخر ارزان

نحوه عملکرد سقف متحرک تلسکوپی

نحوه عملکرد سقفهای تلسکوپی همانند دیگر سازه های متحرک به صورت دستی و به صورت اتوماتیک می‌باشید که شما می توانید با توجه به شرایط و بودجه مدنظرتان هر کدام را انتخاب کنید. در مجموعه آلکاروف هزینه موتور، ریموت و رسیور به صورت جداگانه و با قیمت مناسب محاسبه می‌گردد.

 سقف متحرک تلسکوپی استخر

درست است که قیمت سقف متحرک اتوماتیک بالاتر است اما عملکرد بهتری دارند و از آنجا که دارای سنسور و ریموت می‌باشد دیگر نیاز به حضور شما برای باز یا بسته کردن سقف نمی‌باشد. شما می‌توانید تنها با زدن یک دکمه، سقف را باز یا بسته کنید. این سازه ها همچنین به دلیل داشتن سنسور در شرایط جوی نامناسب به طور خودکار بسته می‌شوند.

اگر در زمینه اجرای سقف های متحرک اتوماتیک سوال دارید، تماس بگیرید:

مدل باز و بسته شدن سقف متحرک تلسکوپی

سقف های تلسکوپی به صورت یک طرفه و از وسط به دو طرف باز و بسته می‌ شوند و در ارتفاع های مختلف قابل اجرا هستند. سقف های تلسکوپی یک طرفه تنها از یک سمت (به سمت راست یا به سمت چپ) باز و بسته می‌شوند. سقف های تلسکوپی دو طرفه به این صورت طراحی می‌شوند که از وسط باز می شوند و به دو طرف حرکت می‌کنند و برای بسته شدن، سگمنت و لت ها به سمت یکدیگر حرکت کرده و در وسط سازه، بهم متصل می‌شوند.

نحوه عملکرد سقف متحرک تلسکوپی

پنل و سگمنت های سقف تلسکوپی متحرک در دو نوع شیشه ای یا پلی کربنات شفاف، مات یا نیمه شفاف و در رنگ های مختلف ساخته می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سقف متحرک شیشه ای و پلی کربنات همراه ما باشید.

سقف متحرک شیشه ای 

سقف های متحرک تلسکوپی شیشه ای سازه های بسیار مدرن، شیک و زیبا هستند که امروزه جهت زیبا سازی منازل و ویلاهای لوکس، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

لازم به ذکر است که جهت نصب و اجرای سقف متحرک شیشه ای، زمان بیشتری مورد نیاز است و به دلیل استفاده از شیشه های نشکن لمینت و سکوریت لمینت، هزینه ی بیشتری هم صرف خواهد شد.

شیشه های لمینت و لمینت سکوریت به صورت شفاف، نیمه شفاف و مات قابل اجرا هستن.

سقف متحرک شیشه ای تلسکوپی

مطلب پیشنهادی: انواع سقف شیشه ای

سقف متحرک پلی کربنات 

پیشنهاد همیشگی ما به شما برای اجرای سقف های متحرک تلسکوپی استفاده از ورق های پلی کربنات است. سقف های متحرک پلی کربنات بسیار سبک، ضد UV، مقاوم در برابر حرارت و ضربه هستند. علاوه بر تمامی مزایا و ویژگی‌های بسیاری که دارد، تنوع زیادی در طرح و رنگ دارد. ورق های پلی کربنات در ضخامت های مختلف و رنگ های متفاوت و دلخواه شما قابل سفارش هستند.

قیمت سقف متحرک تلسکوپی

قیمت سقف های متحرک تلسکوپی با توجه به عوملی مانند ابعاد، نحوه اجرای سقف، متریال بکار رفته (شیشه یا پلی کربنات)  و موتور مورد استفاده محاسبه می‌گردد. در صورتی که مایل به استعلام دقیق از قیمت و عوامل موثر بر آن هستید:

جهت استعلام قیمت و تعرفه ها:

 

اگر ساکن شهرستان هستید، در نظر بگیرید که محل اسکان عوامل اجرایی با کارفرما بوده و هزینه، حمل و نقل، نصب و همچنین رفت و آمد محاسبه می‌گردد.

بهترین شرکت سقف متحرک تلسکوپی

اگر قصد انتخاب، خرید و نصب سقف متحرک تلسکوپی برای فضای مورد نظر خود را دارید،  شرکت سقف متحرک آلکاروف بهترین شرکت سقف متحرک استخر در کرج می‌باشد. مجموعه آلکاروف با حذف واسطه ها موجب کاهش هزینه های کارفرما و مشتریان شده است. تمامی سازه ها و قطعات به مدت 5 سال ضمانت و گارانتی داشته و خدمات پس از فروش به صورت مادام العمر ارائه می‌گردد. جهت دیگر پروژه ها و نمونه کارهای این مجموعه روی دکمه زیر کلیک کنید:

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *